اصول کانتنت مارکتینگ برای کسب و کار با ثبات

کانتنت مارکتینگ مبحثی بسیار مهم میباشد که در این مقاله به آن پرداخته ایم ،شانس هایی که شرکت شما در استراتژی بازاریابی محتوا سرمایه گذاری می کند بسیار زیاد است. موسسه بازاریابی محتوا نشان داد 89 درصد بازاریابان B2B و 86 درصد از بازاریابان B2C از بازاریابی محتوا استفاده می کنند در حالیکه پول صرف شده برای این فعالیت بین 26 تا 30 درصد کل بودجه بازاریابی بوده است.

مفهوم کانتنت مارکتینگ چیست؟

من اعتقاد دارم که مصرف 50 درصد بودجه کل شما در نیازهای بازاریابی محتوا بسیار زیاد نیست، اگر بدانید که چگونه از آن استفاده کنید. نه تنها به آگاهی برند شما کمک خواهد کرد، بلکه به ترافیک، هدایت و فروش نیز کمک خواهد کرد. تجربه شخصی من در کار با کسب و کارهای دیجیتال نشان داده است که تنها چند نفر در یافتن رویکرد استراتژیک در برنامه محتوا خود موفق هستند. متأسفانه، اکثر شرکت ها پرتاب اسپاگتی را روی دیوار انجام می دهند تا ببینند آیا یک قطعه از محتوای هر خواننده ای به دست می آید.

چرا کانتنت مارکتینگ

در این مقاله شما خواهید آموخت که چگونه اطمینان حاصل شود که هر قطعه ای از محتوا که شما ایجاد می کند، ترافیک را چگونه هدایت می کند، و منجر به جذب و تولید کاربران و مشتری می شود و تاثیر کانتنت مارکتینگ را به شما توضیح خواهیم داد. ما به شما راه حل های آماده برای استفاده در مورد چگونگی برنامه ریزی، اجرای و اندازه گیری ارتقاء محتوا را می دهیم، به طوری که محتوا شروع به کسب درآمد و کسب و کار شما شود.

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامنت یا از مشاوره متخصص سئو و دیجیتال مارکتینگ و یا خدمات طراحی سایت ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

برای کانتنت مارکتینگ باید چه کنیم؟

اگر تصمیم به پیروی از هر یک از توصیه های این مقاله دارید، اطمینان حاصل کنید که این تکنیک های کانتنت مارکتینگ  مطابق با منافع مخاطبان و نیازهای کسب و کارتان میباشد ، و همچنین دوباره تست، آزمایش و تست را تنظیم کنید و انجام دهید تا کاملا مطمئن شوید اگر خودتان قادر به انجام این پروسه نیستید از یک متخصص سئو و مارکتینگ کمک بگیرید. همانطور که همه ما می دانیم، هر کسب و کار منحصر به فرد است و آنچه برای یک نام تجاری خوب است ممکن است برای دیگری مفید نباشد و یا باشد و این نیاز به یک متخصص مارکتینگ دارد. به یاد داشته باشید که کورکورانه به دنبال هر گونه پیشنهاد و تقلید فعالیت های دیگر مارک های دیگر ممکن است نتایج مطلوب ارائه نکند.

 

اصول کانتنت مارکتینگ برای کسب و کار با ثبات

اندازه گیری محتوا در کانتنت مارکتینگ ضروری است

اعداد دروغ نمیگویند:

مهم این است که با تجزیه و تحلیل وضعیت کنونی خود، کمپین بازاریابی محتوای جدید خود را آغاز کنید. شما ممکن است محتوای قدیمی را که تا به حال نتوانسته اید انجام دهید کشف کنید و انجام دهید، این امکان دارد که شما با چند تغییر و یک فرصت دیگر به نفع شما باشد. کار با محتویات قدیمی همیشه ایده خوبی است، اما توجه به copywriting همیشه نکته ایی قابل تامل میباشد.

بسیاری از بازاریابان نمی دانند که چه چیزی مطلقا برای اندازه گیری یک کمپین بازاریابی محتوا مورد نیاز است. اندازه گیری و تجزیه و تحلیل داده ها کاملا می تواند تهدید آمیز باشد، به خصوص اگر شما اطلاعات محدود و کمی در مورد مارکتینگ دارید توصیه میکنیم حتما از یک متخصص مارکتینگ کمک بگیرید تا سرمایه و سایت خودتان را با شکست مواجه نکنید.

در اینجا دو مرحله برای به دست آوردن برخی از بینش های معنی دار وجود دارد:

1. نحوه محاسبه محتوای خود را در گوگل و اینکه آیا شما به ترافیک مورد نظرتان می رسید را، بفهمید برای دریافت این اطلاعات، شما نیاز به ترکیبی از ابزارها دارید.

تاثیر Google Analytics در کانتنت مارکتینگ

گزارش “صفحات فرود” در Google Analytics نشان می دهد که چگونه صفحات شما با توجه به تعداد نمایش ها، کلیک ها، تبدیل ها و میانگین موقعیت هر صفحه در نتایج جستجو انجام می شود. برای مشاهده این گزارش در Google Analytics ، کنسول جستجوی Google شما باید با حساب Google Analytics شما مرتبط باشد. اگر هنوز آن را وصل نکرده اید، این داده ها را می توانید به طور مستقیم در کنسول جستجوی گوگل از طریق <“Traffic Search”> “گزارش تجزیه و تحلیل جستجو” مشاهده کنید. با این حال، مشکل گوگل این است که رتبه بندی دقیق صفحه را به شما نمی دهد. این تنها موقعیت متوسط سایت شما را نشان می دهد. همچنین لازم است که هر صفحه را به صورت دستی بررسی کنید، بنابراین نمیتوانید یک عکس بزرگتر را در یک زمان مشاهده کنید. با استفاده از ابزارهایی مانند SEMrush، SpyFu، Searchmetrics، Ahrefs، SERPstat و غیره به شما امکان می دهد اطلاعات دقیق تر درباره رتبه بندی محتوا خود را ببینید.

اصول طراحی سایت چیست

چگونگی تولید یک کانتنت مارکتینگ خوب در سئو

پس از اتمام مرحله شماره 1، تصویری جامع از عملکرد قبلی محتوای شما خواهید داشت. با اطلاعاتی که کشف کرده اید، اطلاعاتی را که در نتایج جستجو نشان داده می شوند پیدا کنید و کلیک ها و تبدیلات خود را به دست آورید، که در میان پنج یا ده جستجو برتر لیست شده اند. این صفحات دارای پتانسیل بالایی برای ساختن آن در بالای گوگل است. من توصیه می کنم بررسی کنید که آیا این قطعات:
• توسط لینک های داخلی پشتیبانی می شود. مقاله ارجاع بالاتر در نتایج جستجو داشته باشد، بهتر است آن را در مقاله شما پیدا کنیم.• به راحتی قابل کشف است. چه مدت طول می کشد تا کاربر مقاله را پیدا کند؟ ما فقط درباره تعداد پیوندهای داخلی در بخش محتوا بحث نمیکنیم، بلکه این که آیا در پست های مشابهی در پستهای وبلاگ برجسته شده باشد مهم است.

• پیوندهای خارجی کافی داشته باشید. اگر هیچ کدام از اینها وجود نداشته باشد، باید قطعا مقاله خود را در یکی از پست های مهم مهمان خود ذکر کنید یا از همکاران خود در بخش PR برای کمک به گسترش این کلمه بپرسید.
• یک عنوان و متا توصیف خوبی داشته باشید. گاهی اوقات این چیزی است که واقعا بر میزان کلیک شما تاثیر می گذارد و به عنوان یک نتیجه، برای ترافیک شما میباشد.
• یک کاربر باقی بماند در صفحه خود. اگر پاسخی نباشد، شما باید به فکر فرو روید که چه نوع محرک هایی را می توانید به صفحه خود اضافه کنید تا کاربران شما به مرور زمان در حال مرور محتوای شما باشند. این می تواند GIF جاذب، فیلم های آموزشی یا ارائه اسلاید محصول باشد.
نیازها و خواسته های کسب و کار شما: معیارهای مناسب در کانتنت مارکتینگ
از اوایل سالگی، ما آموخته ایم که بین نیاز و خواسته تفاوت وجود دارد که ما فقط چند نیاز واقعی اساسی داریم و می خواهیم بی نظیر باشد.همان منطق را می توان به دنیای کسب و کار اعمال کرد، اما تشخیص و درک آن سخت تر است.

چگونگی انتخاب استراتژی در کانتنت مارکتینگ

در این مرحله شما باید معیارهای بسیار معنی دار و مربوط را انتخاب کنید که کاملا با نیازهای کسب و کار شما سازگار باشد. لطفا سعی نکنید از معیارهای عمومی استفاده کنید – کسب و کار شما ممکن است نوع خاصی از مبارزات و اهداف خود را داشته باشد. برای بعضی از کسب و کارها، به عنوان مثال، یک تبدیل پول برابر نیست. من یک کنفرانس آنلاین رایگان به نام Olympus Digital که قصد فروش هر چیزی را ندارم اجرا می کنم. برای من بازاریابی یک ثبت نام است، و من آمده ام تا یاد بگیرم که بهترین تبدیل برای وضعیت من، زمانی است که یک کاربر ثبت شده به رویداد آنلاین من مراجعه می کند. همه چیز را در ذهن داشته باشید و بررسی کنید.
یک نمونه عالی دیگر از یک تبدیل غیر پولی به یکی از مشتریان شما این است: آنها نرم افزار SaaS کاملا رایگان برای متخصصان در صنعت کشاورزی هستند. آنها متوجه شدند که تبدیل آنها به تصورت فقط ثبت نام نیست و دلیل آن بسیار ساده است. پس از بررسی دقیق رفتار کاربران خود، آنها متوجه شدند که پس از ثبت کاربر، از ابزار خود استفاده نمی کنند. برای آنها، بهترین حالت تبدیل یک کاربر ثبت شده به طور فعال و درگیری با محصول خود است. به طور تصادفی، این در جایی است که بازاریابی محتوا می تواند برای حل مشکلات شما حرکتی کند. کاربران خود نیاز به کمک دارند تا بدانند چگونه می توانند از نرم افزار استفاده کنند؛ اضافه کردن مطالب مربوط به سایت شرکت مطمئنا وضوح بیشتری می دهد و درک کاربران از محصول آنها را بهبود می بخشد.
برای ایجاد و مدیریت بازاریابی محتوا همیشه یک ایده خوب است تا ببینید دقیقا چگونه کاربران با آن ارتباط برقرار می کنند. آیا آنها بر روی دکمه تماس شما کلیک می کنند؟ چند نفر از آنها مقاله را به طور کامل خواندند؟ اگر از Google Tag Managerاستفاده می کنید، تمام این معیارها بسیار ساده هستند. این یک ابزار ضروری است که به شما اجازه می دهد تا هر چیزی را که میخواهید پیگیری کنید بدون اینکه از فرایند مبهم برخورد با تیم Dev خود پیروی کنید.

اهمیت جستجوگرها را نادیده نگیرید

بله، قطعا مهم است که محتوایی معنی دار را بنویسید که کاملا با مخاطبان شما تازگی دارد – اما این همه نیست. اگر میخواهید با استفاده از این محتوا یک جریان پایدار از بازدیدکنندگان جدید به دست آورید، باید هر یک از پستهای خود را بهینه کنید تا مطمئن شوید که دارای یک فرصت مبارزه برای رتبه بندی در Google است.
من به شدت توصیه می کنم برخی وقت صرف تحقیق در مورد موضوعات که شانس شما را به خوبی در رتبه بندی را افزایش می دهد بکنید. در زیر چند راه برای شناسایی آنها وجود دارد:

1. پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط

تصور کنید متوجه شدید که کلمات کلیدی مرتبط با “استراتژی بازاریابی محتوا” کلمات کلیدی هستند که بیشترین تبدیل را انجام می دهند. این کلمات کلیدی باید به منظور پیدا کردن سایر کلمات کلیدی مربوط به آن موضوع مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. این کلمات کلیدی ثابت کرده است که رفتار جستجوگر مخاطبان خود را آشکار می کنند و از لحاظ کسب درآمد بیشتر مشتریان شما امیدوار کننده هستند.

یکی از ساده ترین راه های پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط این است که به سادگی check Autocomplet گوگل را بررسی کنید. شما می توانید پیشنهادات تکمیل خودکار را به صورت دستی یا با استفاده از ابزار هایی مانند AnswerThePublic.com و Keywordtool.io جستجو کنید . . این صرفه جویی در زمان است.

2. سطح رقابت را در SERPs بررسی کنید

پس از اینکه یک لیست از کلمات کلیدی مرتبط را کامپایل کردید، زمان انتخاب کلمات کلیدی (به عنوان مثال، مباحث برای مقالات آینده شما) است که به شما در رتبه بندی بالاتر در Google کمک خواهد کرد.

برای صرفه جویی در وقت، از یک ابزار مانند مشکل کلید واژه SEMrush استفاده کنید. این به شما می گوید چقدر سخت است که شما برای ترویج محتوای خود بر اساس دید دامنه در نتایج جستجوی آلی استفاده کنید و به شما کمک می کند. در اینجا چیزی است که میتوانید انجام دهید تا فرایند جمع آوری داده های موجود از دست رفته بدون هیچ زحمتی را پیدا کنید و پروسه تولید را شروع کنید.

چند نکته مهم در کانتنت مارکتینگ

چند نکته مهم در کانتنت مارکتینگ

• با جمع آوری فهرست دامنه ها و صفحات (URL ها) که در حال حاضر در Google برای لیستی از کلمات کلیدی که در طول مرحله قبل انتخاب کرده اید، پیدا کردن رتبه در گوگل را آغاز کنید. برای سرعت بخشیدن به کار، از یک ابزار استفاده کنید که به شما اجازه می دهد به راحتی لیست دامنه ها و صفحات را جمع اوری کنید.
• پس از جمع آوری تمام دامنه ها و URL ها، باید تعداد دامنه های ارجاع برای هر یک از آنها را بررسی کنید. ابزارهایی نظیرAhref یا Checker Backlink Backlinks Majestic به شما این امکان را می دهد تا چندین بار تجزیه و تحلیل کنید.
• در نهایت، شما می توانید درک خوبی از کلمات کلیدی با رقابت بیشتر یا کمتر بر اساس تعداد جستجوگرها داشته باشند، و همچنین وضعیت واقعی آنها در SERPs را ببینید.
پس از این مراحل خواهید دید که چندین دامنه ارجاع برای هر یک از قطعات محتوا شما برای رتبه بندی بالاتر باشد دارید و باید چه کارهایی انجام دهید. شما همچنین قادر به شناسایی تعدادی از دامنه های ارجاع با نگاه کردن به تعداد لینک هایی که توسط صفحات دیگر که در حال حاضر رتبه خوبی را به دست آورده اید، به دست خواهید آورد.

ارتقاء محتوا که نتایج کوتاه مدت را ارائه می دهد

همانطور که قبلا ذکر کردم، شما باید به یاد داشته باشید که رتبه بندی در گوگل و جذب بازدیدکنندگان آلی از اهداف برتر هر قطعه محتوا است.در حالت ایده آل، هر مقاله ای که در وب سایت شما منتشر می شود، در نهایت به خوبی رتبه بندی می شود، اما شما باید قبل از آنکه میوه بدهد، شما می توانید از فعالیت های تبلیغاتی که برای نتایج تقریبا لحظه ای امکان پذیر استفاده کنید. بسته به بودجه شما و رتبه بندی فعلی شما، یکی از فعالیت های تبلیغاتی زیر را که برای شما مناسب تر است، انتخاب کنید.

پست های خود را در کانال های رسانه های اجتماعی ارتقا دهید

بعضی ها می گویند جهان به هیچ وجه از طریق رسانه های اجتماعی دیگر گسترش نخواهد کرد. اما مطمئن نیستند که دقیقا چه چیزی را تفسیر می کنند، آیا استفاده از این کانال قدرتمند بی فایده نیست! این یک روش اساسی و بسیار رایج برای ارتقاء محتوا است و علمی برای تشخیص چگونگی کار وجود ندارد. اما اجازه دهید من به شما چند راهنمایی واقعا عملی که به شما کمک می کند ارائه دهم :

چند راهنمایی واقعا عملی در کانتنت مارکتینگ

1. یک ویدیوی کوتاه برای تبلیغ محتوای خود ایجاد کنید. آنها تمایل زیادی به دیدن فیس بوک دارند.
2. از GIF ها استفاده کنید که بسیار موثر هستند. ابزارهایی مانند Canva شما را بدون نیاز به استخدام یک طراح کمک خواهد کرد، مگر اینکه واقعا میخواهید GIF های خود را ارائه دهید.
3. در توییتر، کاربران را تگ کنید که اخیرا چیزی شبیه به محتوای شما را به اشتراک گذاشته اند. جستجو برای یک اصطلاح که مربوط به مقاله شما است، و لیستی از کاربران شما که می توانید برچسب را ببینید.
4. گروه های فیس بوک همیشه یک ایده عالی هستند – خصوصا گروه های خصوصی. من توصیه می کنم که پیش از این چنین گروه هایی را تحقیق کنم. مطمئن شوید که از مقدمه ای جذاب و منحصر به فردی که می توانید به هر گروه ارسال کنید ارسال کرده باشید. این مقاله مزایای ساخت یک گروه فیس بوک را توضیح می دهد . الهام گرفتن و بیرون رفتن به شبکه!
5. اگر می خواهید پست خود را در فیس بوک تبلیغ کنید، اطمینان حاصل کنید که تصویر پیش نمایش شما با رهنمودهای تبلیغات فیس بوک مطابقت دارد.
6. یک کمپین تبلیغاتی کوچک را در توییتر تنظیم کنید تا کاربرانی که اخیرا محتوای مرتبط را به اشتراک گذاشته اند را هدف قرار دهند. از BuzzSumo برای پیدا کردن دوستان همفکر استفاده کنید.