اصول استراتژی سئو موبایل

ما اخیرا به عنوان آخرین پیشرفت در تلاشهای همیشه در گوگل برای ایجاد وبسایت با قابلیت استفاده بیشتر از تلفن همراه و نشان دادن روند رفتار کاربر، درباره آخرین دستاوردهای تلفن همراه و سئو موبایل شنیده ایم، اما همچنین در مورد این شنیده ایم که این به معنای این است که شما صاحب یک کسب و کار متوسط هستید، بسیار گیج کننده است. آیا شما باید هر چیزی را تغییر دهید؟ همه چيز؟ اگر سایت شما برای موبایل مناسب است، آیا این به اندازه کافی برای سئو  و سئو موبایل خوب است؟

چگونگی ایندکس شدن در موبایل

ما در این پست به اصول اولیه آنچه که “indexing کردن برا ی موبایل و همچنین سئو موبایل لازم است می پردازیم و آنچه شما ممکن است لازم باشد بدانید و در مورد آن انجام دهید می پردازیم. من همچنین به برخی سوالاتی که اغلب از ابتدا در رابطه با اولویت تلفن همراه در سئو نیاز است که استفاده شود پاسخ می دهیم و آن چه برای تلاش های SEO ما اهمیت دار را بازگو می کنیم.

 ” سئو موبایل ” در چیست؟

نمایه سازی موبایل برای اولین بار دقیقا همان چیزی است که به نظر می رسد. این بدان معنی است که نسخه تلفن همراه با وبسایت شروع کنند و شما نقطه شروع برای آنچه گوگل در فهرست خود قرار می دهد و نقطه پایانی برای تعیین رتبه بندی استفاده کنید. اگر شما ترافیک crawlbot را به سایت خود می آورید، و شاهد افزایش ترافیک از Googlebot از گوشی هوشمند باشید و نسخه های ذخیره شده صفحات سایت معمولا نسخه تلفن همراه این صفحه می باشد پس خیلی مهم است که سئو موبایل با سئو وبسایت استارت بخورد و بات گوگل بتواند همزمان در نسخه های شما خزش کند .

 

اصول استراتژی سئو موبایل

 

تاثیر سئو موبایل بر رتبه سایت در گوگل

به عنوان مثال، اگر یک سایت یک نسخه مناسب برای موبایل نداشته باشد، سایت دسکتاپ همچنان در فهرست می تواند باشد. اما فقدان یک تجربه دوستانه همراه می تواند بر رتبه بندی سئو آن سایت تأثیر منفی داشته باشد و یک سایت با تجربه ای بهتر از تلفن همراه، حتی برای جستجوگران روی دسکتاپ، می تواند رتبه بندی را افزایش دهد.
شما همچنین ممکن است بخواهید از عبارت “mobile-first” به عنوان یک اشاره به این واقعیت که نسخه تلفن همراه شما به عنوان نسخه اولیه وب سایت شما در نظر گرفته شود، فکر کنید. بنابراین اگر نسخه موبایل و دسک تاپ شما معادل است – مثلا اگر محتوای شما را برای تلفن همراه بهینه سازی کرده و یا اگر از طراحی پاسخگو استفاده کنید، این تغییر (در نظر سنجی) تاثیر قابل توجهی بر عملکرد سایت شما و نتیج جستجو دارد.

سئو نسخه موبایل از نظر گوگل

با این حال، این نشان دهنده یک تغییر اساسی در نحوه تفکر گوگل درباره محتوای وب سایت شما و نحوه اولویت خزیدن و شاخص بودن آن است. به یاد داشته باشید که تا به حال، سایت دسکتاپ به عنوان نسخه اولیه (مشابه یک URL کانونی) در نظر گرفته شد و سایت تلفن همراه به عنوان یک نسخه “متناوب” برای یک مورد خاص مورد استفاده قرار گرفت. به همین دلیل است که گوگل وب مسترها را با یک سایت تلفن همراه جداگانه (m.domain.com) برای تلویحات switchboard (که نشان دهنده وجود یک نسخه URL تلفن همراه با یک برچسب جایگزین خاص) است، جداسازی و بررسی کرده است و کاربران را به داشتن نسخه موبایل تشویق می کند .

مقاله “ آموزش سئو تصاویر ” را به شما پیشنهاد می کنیم

گوگل ممکن است حتی تلاش برای خزیدن و ذخیره نسخه های تلفن همراه از تمام این صفحات را نداشته باشد، زیرا آنها به سادگی می توانند URL تلفن همراه را به جستجوگرهای تلفن همراه نشان دهند.این دیدگاه نسخه دسکتاپ به عنوان اصلی که اغلب در عمل معنا دارد است که سایت دسکتاپ توسط اولویت بندی شده توسط جستجوگرها و تیم های بازاریابی می شود و به عنوان جامع ترین نسخه یک وب سایت با محتوای کامل، نشانه گذاری ساختار داده، hreflang (برچسب های بین المللی ) در نظر گرفته می شود، در حالی که نسخه موبایل ممکن است محتوای سبکتر داشته باشد و یا سطح مشابهی از نشانه گذاری و ساختار را نداشته باشد و تقریبا قطعا اکثریت پیوندها و توجه خارجی را دریافت نخواهد کرد واین از نظر گوگل یه نقط ضعف خواهد بود .

چگونگی استاندارد های سئو موبایل

چه چیزی باید در مورد اولویت بندی تلفن همراه اول انجام دهیم؟

اولین چیزی که باید بدانید این است که نیازی به وحشت کردن وجود ندارد. تا کنون این تغییر تنها در مراحل اولیه تست است و بسیار تدریجی به وبسایتهایی که گوگل آن را “آماده” کرده است می رسد تا تغییرات به حداقل برسد و این پروژه نهایی شود و نسخه موبایل نقش کلیدی رد سئو نیز ایفا کند .

چگونگی استاندارد های سئو موبایل

براساس آخرین راهنمایی های گوگل در مورد این موضوع ، اگر وبسایت شما در نسخه های دسکتاپ و تلفن همراه شما پاسخگو باشد یا در غیر اینصورت یکسان باشد، ممکن است مجبور نباشید به هیچ وجه متفاوت عمل کنید .گفتنی است، حتی با یک سایت کاملا پاسخگو، باید اطمینان حاصل کنید که سرعت و زمان بارگذاری صفحه موبایل اولویت بندی شده است و تصاویر و دیگر (به طور بالقوه) پویا به درستی برای تجربه تلفن همراه بهینه شده است. توجه داشته باشید که با اولویت بندی اولیه تلفن همراه، محتویاتی که در زبانه ها و غیره پنهان شده اند، به علت محدودیت فضا، متفاوت از محتوای قابل مشاهده شده است در نظر می گیرند، زیرا این نوع از صفحه نمایش مدیریت ملاک عملکرد درست موبایل می باشد و همه چیز باید به درستی قابل مشاهده باشد و چیزی پنهان نباشد.

اگر شما یک سایت با نسخه تلفن همراه جداگانه دارید، باید موارد زیر را بررسی کنید

محتوا

اطمینان حاصل کنید که نسخه موبایل شما دارای تمام محتوای با کیفیت بالا و ارزشمند است که در سایت دسکتاپ شما وجود دارد. این می تواند شامل متن، فیلم ها و تصاویر باشد. اطمینان حاصل کنید که فرمت های مورد استفاده در نسخه موبایل قابل crawlable و indexable از جمله ویژگی های alt برای تصاویر وجود داشته باشد.

 

آموزش رفع خطای وب مستر 

داده های ساخت یافته

شما باید همان نشانه گذاری ساختار داده ها را در هر دو نسخه موبایل و دسکتاپ سایت داشته باشید. URL های نشان داده شده در داده های ساختار یافته در صفحات تلفن همراه باید با url نسخه تلفن همراه یکسان باشد. اجتناب از اضافه کردن داده های ساختاری غیر ضروری بسیار مهم میباشد.

متادیتا در سئو موبایل

اطمینان حاصل شود که عناوین و توصیفهای متا در هر دو نسخه از همه صفحات معادل است .

 

 

 

متا دیتا در بهینه سازی موبایل باید چگونه باشد؟

 

متا دیتا در بهینه سازی موبایل باید چگونه باشد؟

توجه داشته باشید که دستورالعمل رسمی “معادل” به جای “یکسان” است – شما هنوز هم می خواهید عناوین تلفن همراه خود را برای تعداد کاراکترهای کوتاه تر بهینه سازی کنید، اما اطمینان حاصل کنید که همان اطلاعات و کلمات کلیدی مربوطه گنجانده شود.
•Hreflang: اگر از rel = hreflang به منظور بین المللی استفاده کنید، حاشیه نویسی hreflang URL های تلفن همراه شما باید به نسخه تلفن همراه کشور یا زبان های شما اشاره کند و URL های دسکتاپ باید به نسخه های دسک تاپ اشاره کنند.

ابرداده اجتماعی

برچسبهای OpenGraph، کارتهای توییتر و سایر ابرداده های اجتماعی باید در نسخه موبایل و نسخه دسکتاپ نیز موجود باشد.
XML و رسانه های سایت: اطمینان حاصل کنید که هر لینک به نقشه های سایت از نسخه تلفن همراه سایت قابل دسترسی است. این همچنین در مورد دستورالعمل های روبات (برچسب های ربات های robots.txt و بر روی صفحه) وجود داشته باشد.
•تأیید جستجو کنسول: اگر سایت دسکتاپ خود را فقط در کنسول Google Search تأیید کرده باشید، مطمئن شوید که نسخه موبایل را نیز اضافه کرده و تأیید کنید.

نمایه سازی برنامه

اگر شما نمایه سازی برنامه را برای سایت دسکتاپ خود تنظیم کرده باشید، ممکن است بخواهید اطمینان حاصل کنید که نسخه تلفن همراه سایت را در ارتباط با پرونده های انجمن برنامه و غیره تأیید کرده اید.
•ظرفیت سرور: اطمینان حاصل کنید که سرور میزبان شما می تواند نرخ خزیدن را افزایش دهد.
•برچسب ها: اگر شما در حال حاضر دارای برچسب های سوئیچینگ موبایل هستید، لازم نیست که این پیاده سازی را تغییر دهید. اینها باید باقی بمانند.

استاندارد و قوانین جدید گوگل در سئو موبایل

گوگل همچنین به وب سازان و وبلاگ سازان و وبسایت ها، در یک پست وبلاگ تاریخ 18 دسامبر 2017 اعلام کرده است :
“ما به طور مستقل بر روی آمادگی خود برای اولویت بندی شاخص های تلفن همراه براساس معیارهای فوق و به موقع انتقال آنها به سایت ها ارزیابی خواهیم کرد. این فرآیند برای چندین سایت آغاز شده است و توسط تیم جستجوی دقیق تحت نظارت است. ”
“ما همچنان بر رونق بخشیدن اولویت بندی اولیه تلفن همراه، محتاط هستیم. ما اعتقاد داریم که این کار به آرامی به وب مسترها کمک می کند تا سایت های خود را برای کاربران تلفن همراه آماده کنیم و به همین دلیل ما در حال حاضر زمان بندی زمانی را برای پایان دادن به آن نداریم. ”

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامت یا از متخصص سئو و بهینه سازی و یا خدمات طراحی سایت  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

بیشتر بدانید:

چگونگی تجزیه و تحلیل داده در مارکتینگ

 

 

آیا Google فقط از سایت سئو موبایل برای تعیین رتبه بندی من استفاده می کند؟

اولین تلفن همراه به این معنی است که نسخه تلفن همراه در هنگام رتبه بندی تعیین می شود که نسخه اصلی آن است. با این حال، ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که نسخه دسکتاپ بتواند مورد توجه قرار گیرد مثلا اگر نسخه تلفن همراه یک صفحه را نداشته باشد.
به گفته وی، به طور بالقوه نتایج متفاوت رتبه بندی بین نتایج جستجوی تلفن همراه و نتایج جستجوی دسکتاپ را مشاهده خواهید کرد، بنابراین شما هنوز هم می خواهید هر دو را ردیابی کنید. به همان شیوه که در حال حاضر، گوگل در درجه اول از سایت دسکتاپ برای تعیین رتبه بندی استفاده می کند اما هنوز هم می خواهید رتبه بندی های موبایل را ردیابی کنید زیرا این تفاوت ها از رتبه بندی دسکتاپ بر اساس رفتار کاربر و سایر عوامل متفاوت است.
هنگامی که Google ممکن است از سایت دسکتاپ برای تعیین رتبه بندی در مقابل سایت تلفن همراه استفاده کند؟
موارد استفاده اولیه که دیده ام تا کنون اشاره شده است این است که آنها از سایت دسکتاپ برای تعیین رتبه بندی در زمانی که هیچ نسخه موبایل وجود ندارد استفاده می کنند.
ممکن است که برای وب سایت هایی که نسخه دسکتاپ دارای اطلاعات رتبه بندی اضافی (مانند لینک ها) باشد، این اطلاعات نیز می تواند مورد توجه قرار گیرد – اما هیچ تضمینی وجود ندارد که آنها را خزیدن و یا فهرست نسخه دسکتاپ را هنگامی که آنها را دیده اند تلفن همراه نسخه، و من هیچ اظهارنظری رسمی ندیدم که این مورد باشد.
بنابراین یکی از توصیه های رسمی این است که پس از آنکه برنامه ریزی شاخص ها برای اولین بار در تلفن همراه اتفاق می افتد، اگر شما در حال ساختن سایت تلفن همراه خود هستید یا یک نسخه تلفن همراه در نوع خود جا به جا دارید، بهتر است که هیچ سایت تلفن همراه نداشته باشید از یک شکسته یا ناقص . در این حالت، باید منتظر بمانید تا سایت آماده شود تا سایت موبایل شما راه اندازی شود.

اگر نسخه موبایل نداشته باشیم چه می شود؟

اگر شما یک نسخه موبایل از سایت خود ندارید و نسخه دسکتاپ شما برای موبایل مناسب نیست، محتوای شما هنوز هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد؛ با این حال شما ممکن است در مقایسه با وب سایت های تلفن همراه نیز رتبه بندی پایین تری داشته باشد. این ممکن است حتی بر روی رتبه بندی کلی شما در جستجوی دسکتاپ و همچنین نتایج جستجوی تلفن همراه تأثیر منفی داشته باشد، زیرا به عنوان یک تجربه کاربری ضعیف از سایت های دیگر (از آنجایی که خزنده یک خزنده “موبایل”) خواهد بود باشد.

چطور این عوامل و استراتژی رتبه بندی را در پیش رو تغییر می دهد؟

این ممکن است به عوامل مختلف و استراتژی در آینده منجر شود؛ سیندی کروم در Mobile Moxie دو مقاله ی عالی در مورد آنچه که در آینده در مورد این موضوع رخ می دهد نوشته شده است.
سیندی در مورد این ایده که اولویت بندی اولیه تلفن همراه ممکن است “نشانه ای از این است که گوگل کمتر وابسته به لینک های سنتی و URL های HTML برای رتبه بندی است.” به نظر می رسد که گوگل از این که نیاز به تکیه بر سیستم “URL” از سازماندهی محتوا، به نفع یک رویکرد نوع API بیشتر بر اساس “نهاد ها” (به لطف داده های ساخت یافته) به جای لینک های سبک URL. حرکت کرده است پست های سیندی را برای توضیح بیشتر درباره چگونگی تاثیر آن بر آینده جستجو و جستجوگرها بررسی کنید.

آیا بین سایت های ریسپانسیو و سایت های غیر ریسپانسیو تفاوت وجود دارد؟

بله و خیر. تفاوت اصلی این است که چقدر کار می کنید تا آماده شوید تا این تغییر را انجام دهید.
اگر سایت شما به طور کامل پاسخگو است، باید در حال حاضر همه چیز را در نسخه تلفن همراه خود داشته باشید که در حال حاضر بخشی از نسخه دسکتاپ است و چالش اصلی شما این است که اطمینان حاصل شود که تجربه تلفن همراه به خوبی از نظر کاربر به عنوان مثال صفحه سرعت، بار بار، ناوبری، و غیره وجود داشته باشد.
با استفاده از یک سایت تلفن همراه جداگانه، باید مطمئن شوید که نسخه موبایل شما شامل همه چیزهایی است که سایت دسکتاپ شما انجام می دهد، که تا این لحظه بسته به استراتژی تلفن همراه شما بسیار کار می کند.

آیا این تغییر نحوه تبلیغ آگهی / محتوا و غیره را تغییر خواهد داد؟ در سئو موبایل؟

اگر رویکرد فعلی شما به تبلیغات باعث ایجاد یک تجربه کاربری کم و یا ضعیف شود، مطمئنا باید آن را در نظر بگیرید.
اگر شما در حال حاضر برای مخفی کردن برخی از محتوای سایت موبایل خود در آکوردها یا زبانه ها برای صرفه جویی در فضا انتخاب کرده ایید؛ این واقعا مسئه مهم و قابل بررسی خواهد بود و باید به ان توجه داشته باشید .
آیا این تغییر نحوه استفاده از tags rel = calonical / switchboard را تغییر می دهد؟
نه. در حال حاضر، گوگل اعلام کرده است که اگر قبلا برچسب های Switchboard را اجرا کرده باشید ، باید آنها را همانطور که هستند قرار دهید .

در مورد مقاله >>>> اصول طراحی محتوا >>>> بیشتر بدانید
در مورد مقاله >>>> چگونگی انواع تبلیغات اینترنتی و کلیکی >> بیشتر بدانید

منبع:
moz