محتوای سئو شده چه ویژگی هایی دارد؟

محتوای سئو شده و تاثیر آن پس از اینکه صد ها SERPs مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت ، Rand مشخص کرده است که 10 نوع محتوا از بهترین ها برای سئو و رتبه بندی بالای گوگل هستند، این نوع محتواها از نظر اصول مبانی موتور های جستجو و بهینه سازی محتوا بهترین نوع می باشند.
در مقالات قبلی درباره ویژگی های دیگر محتوای سئو شده صحبت کرده ایم ما در این مقاله منحصرا در مورد محتوا صحبت می کنیم و اینکه چه نوع محتوایی برای سئو مناسب است ، این مقاله مخصوص افرادی میباشد که به دنبال محتوای مناسب برای بازاریابی دیجیتال و مفهوم بازاریابی محتوا  هستند، می باشد، ما طی چند هفته نتایج مختلف جستجو در مورد محتواهایی که در زمینه بازاریابی محتوا بوده اند را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم، و آن دسته از محتواهایی که در گوگل رتبه گرفته بودند را بررسی کردند.

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامنت یا از مشاوره تخصصی با گوگل پارتنر و یا خدمات سئو و بهینه سازی  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

محتوای خوب چه ویژگی هایی دارد؟

10 نوع محتوای سئو شده که در گوگل رتبه می گیرند

ما برای شما یک لیست ده تایی از ویژگی های ده محتوای سئو شده که در صفحه اول رتبه گرفته بودند را قرار دادیم که البته قابلیت این را داشت که 11 تای اول را بررسی کنیم زیرا لینک 11 هم پر ارزش می باشد ولی ما به همان 10 محتوای اول بسنده کریدم و برای شما در قالب 10 مورد توضیح خواهیم داد.

نکات مهم که در محتوای سئو شده باید رعایت شود

1-پست گذاری در وبلاگ ها باید به صورت منظم باشد به بیانی باید در فواصل زمانی منظم منتشر شوند، و یا به صورت منظم آبدیت شود.
2- مقالات کوتاه و سبز باشند ، با عنوانی دلپذیر و گویا و واضح از گزافه گویی پرهیز کنید .
3-استفاده از گالری عکس و عکس های مناسب و با کیفیت در مقالات خود به عنوان مثال مقاله درباره بهترین مدل موهای مردانه که دارای رتبه بسیار عالی بود گالری از انواع مدل موها در مقاله خودش قرار داده بود .
4- انتخاب عنوان های جنجالی و پر مخاطب و تولید محتوا درباره انها، همه جنبه های یک موضوع که مربوط به موضوع سایت شماست را مورد بررسی قرار دهید، حتی از نظر فنی هم عنوان مورد نظر را بررسی و برای آن محتوا تولید کنید.
5- محتواهای خوب و تعاملی را برای وب سایت خودتان انتخاب کنید.
6-طبقه بندی کنید : محتواهای خودتان را طبقه بندی کنید که اگر کاربری وارد صفحه و یا محتوای شما شد، به راحتی بتواند بین صفحات دیگر سوییچ کنند و به مطالبی که به محتوای جاری شما مربوط است جابه جا شوند و مطالب مفید را مشاهده کنند.
7-هر عنوانی را که انتخاب می کنید به همه جزییات آن تمرکز کنید.
8-حتما در مقالات خود راهنمایی هایی برای افراد مبتدی قرار دهید، آموزش های گام به گام از جمله بهترین برای انتخاب مقالات در این زمینه می باشند.
9-اطلاعات و داده های پیچیده را قبل فهم و نموداری کنید تا کاربران راحت تر متوجه آن شوند.
10-استفاده از ویدئو و ویدئو های youtube می تواند برای گرفتن رتبه شما بسیار عالی باشد .

مشاوره با کوروش حیدری متخصص سئو

چه نکاتی سئو محتوا را خراب می کند!

یکی از انواع فرمتی که من توصیه می کنم هرگز در محتواهای خود از آن استفاده نکنید، فرمت های pdf و powepoint میباشد که نباید در محتواهای خود استفاده کنید زیرا باز کردن بسیاری از این فایل ها در گوشی ها و بعضی دستگاه ها کاری مشکل می باشد، و برای تجزیه و تحلیل هم مشکل می باشد، و کاربر پسند نمی باشند، و اگر صفحه ای وجود داشته باشد که با وجود چنین فایل هایی رتبه گرفته است به این دلیل می باشد که اون صفحه از جنبه های سئویی دیگر و بهینه سازی محتوا قدرتمند بوده است نه فایل هایی با فرمت اشتباه!
اگر سندی دارید که باید در صفحه قرار دهید از فرمت های دیگر برای اینکار استفاده کنید .

محتوای سئو شده باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

این مهم ترین سوالی است که الان برای شما پیش می آید که چه محتوایی برای سایت و سئو بهتر می باشد و باید دارای چه ویژگی هایی باشد ما حتما پاسخی به این سوال شما خواهیم داد ادامه مقاله را بخوانید!!

چه چیزی در محتوا برای جستجوگرهای google مهم می باشد؟

اینکه صفحه محتوای شما دارای navigation مناسبی باشد و کاربر به راحتی به دیگر لینک های مرتبط دسترسی داشته باشد و همه چیز کاملا طبقه بندی شده باشد، دومی انتقال (transition) ، محتوا باید دارای انتقال خوبی برای مقاله بعدی و به مقاله بعدی داشته باشد، و سومین خصوصیت محتوا و اطلاعات(information)، باید خیلی صریح و سریع به سوالی که در نظر دارد پاسخ داده شود و کاربر به راحتی موضوع را دریافت کند، همچنین باید در محتوا از نصاویر مرتبط و گویا استفاده کنند همچنین درست و دقیق موضوع مورد نظر را بررسی کند.
یک محتوا باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟
1-مقایسه های عمیق نسبت به موضوعات مختلف و از جنبه های مختلف و همچنین پاسخ به موضوع مورد نظر از مسیر های مختلف

2-مرور کلی : هنگامی که افراد به دنبال موضوعی می گردند، بعضی اوقات فقط به دنبال یافتن جواب نیستند بلکه هدف آنها یافتن بهترین و منحصر به فرد ترین جواب هستند، یعنی جوابی که در جای دیگری آن را پیدا نکرده اند در نتیجه تمام لینک ها را مشاهده می کنند و آن مطلبی را که تا به حال ندیده اند و البته که کامل ترین هم میباشد را انتخاب می کنند.

3-نگاه حرفه ایی و تخصصی به موضوعات مرتبط به سایت و تهیه محتوا

4- انتقال به چند مقالات مرتبط دیگر

چه موضوعاتی برای محتوا مناسب است؟

چه موضوعاتی برای محتوا مناسب است؟

موضوع دیگری که باید به ان توجه داشته باشید این است که چه موضوعاتی بیشتر توسط کاربران سرچ می شود و مورد توجه آنان می باشد پس به آنها بپردازید.

چه چیزی در صفحات نتایج جستجو مهم می باشد؟

یکی از مباحث مربوط به این سوال که قبلا در مورد آن صحبت شد و در مورد pdf و powerpoint بود که مفصل به آن پرداختیم و موضوع بعدی 10 لینکی میباشد که در صفحه اول نتایج جستجو ظاهر میشود، و همان serp میباشد که باید به آن بپردازیم .
– ده لینک اول صفحات جستجو از جمله نکات مهم و قدیمی در جذابیت محتواها بشمار می آید ولی این نکات از نکات قدیمی به حساب می آید امروز ه درون محتواها هم بسیار پر اهمیت میباشد اینکه از عکس ها بدرستی استفاده شده باشد، که این همان سئو عمودی حساب می شود و یا داخلی
– Infographic نیز یک اصل مهم در مقالات می باشد که حتما باید به آن توجه شود، استفاده از عکس ها و گالری و نمودار های گرافیکی برای ساده تر کردن فهم اطلاعات نیز یک نکته بسیار مهم میباشد.
– فیلم و خبر نیز از موضوعات دیگر است که در آینده به آن می پردازیم.

مقالات کوتاه

در بعضی از موارد که افراد به دنبال یافتن یک پاسخ هستند یک مقاله کوتاه و سبز می تواند مفید باشد مقاله ایی که خیلی عمیق به سوال پاسخ بدهد.
لینک سایت ها بسیاری از سایت ها بسیار موفق عمل کرده اند مانند صفجه ایی که وضعیت آب و هوا را نشان می دهد خیلی درست و مستقیم و البته که ساختن چنین صفحاتی کار مشکلی می باشد .
نتیجه ظاهری محتوا در انواع دستگاه ها:
شما باید این موضوع را هم در نظر بگیرید که وقتی محتوایی را منتشر می کنید در دستگاه های مختلف چگونه نمایش داده میشود به عنوام مثال در گوشی محتوایی طولانی و بسیار خسته کننده می باشد؟! یا خیر؟!

با توجه به مخاطبانتان محتوا تولید کنید

توجه داشته باشید که مخاطبان شما چه افرادی هستند آیا به دنبال فرمت های جدید هستند و یا به دنبال محتواهای جدید و عمیق و قابل اعتماد هستند با توجه به مخاطبانتان محتوای خود را تولید کنید.
تمام کلمات کلیلدی که مد نظرتان میباشد را در محتواهای خود استفاده کنید و از کپی فرمت های محتواهای دیگر پرهیز کنید.

منابع:
moz