معنای لغوی و مفهوم seo

سئو و بهینه سازی : کلمه Seo مخفف لغت search engine optimization می باشد ، و در واقع seo یک نوع متد از استراتژی های مختلفی می باشد که در دنیا برای افزایش تعداد بازدید کنننده و رشد کسب و کار استفاده می شود که در پروسه سئو  از تاکتیک ها و تکنیک های مختلفی استفاده میشود تا اهداف مورد نظر حاصل شوند که در ادامه در مورد اهداف سئو هم صحبت خواهیم کرد که اصلا چرا باید سئو انجام شود و در چه بیزینس هایی سئو  نیاز ضروری است و در کدام یک سئو  جز نیاز های لازم می باشد.

مفهوم seo

سئو سایت چیست؟

سئو سایت با هدف افزایش رنکینگ و افزایش بازدید کننده ها با توجه به سایت و کلمات مختص آن سایت انجام می شود ، در پروسه و مراحل سئو سایت رتبه سایت در موتور جستجوی گوگل بالا می رود و طبق استانداد های SERP و الگوریتم گوگل جایگاه شما بهبود پیدا می کند، اما شاید برای شما سوالی مطرح شود که چرا در گوگل ؟؟!! به عنوان مثال کاربری این سوال را مطرح کند که من میخواهم در موتور جستجو های دیگر مطرح در دنیا هم جایگاه داشته باشم و هدف من به عنوان مثال موتور جستجوی bing می باشد ؟! اما جواب !

لازم است که بدانید بیشترین سرچ و ترافیک ها در سئو سایت در دنیا از طریق موتور جستجوی گوگل انجام می شود و بعد از بیشترین ترافیک ها در سئو سایت به موتور جستجوی yahoo تعلق می گیرد ، تا اینجا گوگل 80% از ترافیک ها و یاهو 9.5% از ترافیک سئو سایت ها را به خود اختصاص داده است و موتور جستجوی bing نیز با 8.5% از ترافیک نیز رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

برای اطلاعات بیشتر مقاله مفهوم سئو چیست ؟ مارو مطالعه کنید.

 

بهینه سازی سایت چیست؟

همان طور که در قسمت های قبلی توضیح داده شد موتور جستجوی گوگل مقصد نهایی در بهینه سازی سایت می باشد، و هدف از بهینه سازی سایت رسیدن به جایگاه های 1 تا 10 در موتور جستجوی گوگل می باشد، رسیدن به این جایگاه ها بسیار ارزشمند و مهم می باشد ، الگوریتم هایی که در موتور جستجوی گوگل بهینه سازی سایت را چک می کنند بسیار هوشمند هستند و با توجه به اصول سئو و بهینه سازی سایت ها را بررسی م یکنند و به هر کدام از انها رتبه و ارزشی در SERP می دهند که به بیانی در واقع آینده و سرنوشت وبسایت و آن کسب و کار را رقم میزنند! پس اینده کسب و کارتان را درست رقم بزنید .

 

تکنیک های سئو

بررسی تکنیک های سئو

تکنیک های سئو با توجه به متخصص سئو و آبدیت هایی که در مورد استاندارد های سئو توسط گوگل انجام میشود در حال تغییر است و می توان گفت که در تکنیک های سئو و به طور کلی در سئو هیچ چیز ثابت و همواره نیست و همه چیز در حال تغییر و گردش است ، به همین دلیل است که تکنیک های سئو باید روز به روز مورد بررسی قرار گیرند و فرد متخصص سئو باید سئو سایت را رصد کند و با توجه به سیاست های در پیش گرفته شده و کلمات کلیدی از تکنیک های سئو به موقع و در جای درست استفاده کند .

 

انتخاب کلمات کلیدی در تکنیک های سئو

انتخاب کلمات کلیدی با اینکه توسط صاحبان کسب و کار ها مشخص میشود اما پروسه ایی بسیار مهم میباشد اینکه در سئو و بهینه سازی بعضی از کسب و کار ها تعیین این کلمات کلیدی بسیار حیاتی می باشد و باید درست و به جا و بر اساس سیاست های سئو و مارکتینگ انجام شود ، میزان  سئو و بهینه سازی ارزش وب سایت شما بر اساس جایگاه کلمات کلیدی شما و تعداد کلمات کلیدی که در موتور جستجوی گوگل رتبه دارند می باشد.

آموزش بهینه سازی سایت

آموزش بهینه سازی سایت پروسه ایی زمان بر و چند مرحله ایی می باشد ، زیرا دوره ایی که بتوان تمام مباحث سئو را در آن گنجاند وجود ندارد سئو و به طور کلی آموزش بهینه سازی سایت دارای بخش های متفاوتی میباشد و البته که بسیار پیچیدگی هم دارد اما نگران این نباشید که که پروسه آموزش بهینه سازی سایت نا ممکن میباشد ممکن است اما انتظار این را نئاشته باشید که تنها با یک دوره از آموزش بهینه سازی سایت شما یک متخصص سئو و بهینه سازی شوید باید صبر داشته باشد و البته که پیگیر باشید تا تمام مراحل و بخش ها و مباخث مورد نیاز را پشت سر بگذارید و کم کم به یک متخصص تبدیل شوید و بتوانید یک پروژه را به تنهایی و با تمام جوانب به دست بگیرید.

آموزش بهینه سازی سایت

طراحی سایت بر پایه سئو

در طراحی سایت نباید صرفا بر زیبایی و انیمیشن ها و عکس های زیبا توجه کرد اصول طراحی سایت بسیار مهم میباشد که در مقالات قبلی به ان اشاره کردیم و باید بر پایه سئو و بهینه سازی باشد تا بتوانید مراحل بعدی سئو را اجرا کنید و گرنه صرفا طراحی سایت جالب نیست و به کسب و کار شما ضربه خواهد زد .

قیمت سئو سایت چگونه محاسبه می شود ؟

قیمت سئو سایت موضوعی است  که تنوع بسیاری دارد و تقریبا برای هر شرکت نرخ های متفاوتی مطرح می شود ، اما باید ذکر کرد که قیمت سئو سایت  با توجه به خدمات و کیفیت خدمات متفاوت می باشد و چیزی که کاملا واضح است این است که با توجه به نوع کلید واژه و میزان رقابت آن کلمه و همچنین سایت ، قیمت سئو سایت متفاوت است طراحی سایت باید بر پایه سئو انجام شده باشد و بعد از این مرحله شما می توانید وارد مراحل دیگر سئو شوید.

قیمت سئو سایت و پکیج های سئو

 

 

Z

بسته هک سئو و بهینه سازی

در این بسته و مرحله از سئو وب سایت شما علاوه بر فعالت های قبل می توانید وارد مرحله برنامه ریزی های KPI و افزایش نرخ تبدیل داشته باشید، و کمپین های دیجیتال خود را راه اندزی کنید و به بیانی بازار را در دست بگیرید. همچنین قدم را فراتر گذاشته و برای افزایش درگیری و Engagment مخاطب از شروع طراحی Wireframe , UX تا تغیرات UI برای تست A – B می شود و این امر همواره و به صورت همیشگی ادامه دارد .

 

Z

بسته پیشرفته سئو

سئو و بهینه سازی تخصصی سایت و همچنین تحقیق و توسعه بازار دیجیتال هم در این مرحله برای شما انجام می شود ، همچنین در این مرحله می توانید وارد استراتژی های تولید محتوا هم بشوید، در این مرحله تعداد کلید واژه هایی که دارای رتبه هستند بیشتر می شود، و تعداد کلمات بیشتری را خواهید داشت.

 

Z

بسته مقدماتی سئو

سئو مقدماتی سایت که شامل سئو و بهینه سازی مقدماتی می باشد و اصول اولیه سئو وب سایت برای شما اجرا خواهد شد و مانند ساختمانی میباشد که پایه های ان پی ریزی می شود، و در ادامه مراحل بهینه سازی هم رصد می شود که با مراحل دیگر طبق استاندارد ها پیشرفت کند ، در این بسته شما خدمات دیگری از جمله تولید محتوا هم دریافت خواهید کرد که با توجه به کلمات کلیدی و میزان رقابت شما سنجیده می شود و همچنین مقدمات پیشرفت شما برای افزایش رتبه و در این مرحله پیشرفت سئویی خواهید داشت .

 

u

سئو رایگان ؟

سئو رایگان در واقع معنا و مفهومی ندارد و صرفا راهی برای جذب کاربر و هدایت کاربران به هدف دلخواه می باشد ، اما بعضی از کاربران به جستجوی سئو رایگان به دنبال آموزش سئو سایت هستند که باید بگوییم که پس جستجوی درستی نداشته اند ، سئو کاری کاملا حرفه ایی و تخصصی می باشد و دقیقا باید کار را به کاردان آن سپرد و البته کاری طولانی مدت است، سئو ماراتون ابدی می باشد.

 

r

سئو سایت ارزان

تعدادی افراد سودجو متاسفانه با عرضه قیمت های بسیار پایین ، به کسب و کار ها و سئو وب سایت ها ضربه می زنند و با پیشرفت های ناگهانی و افت های ناگهانی همراه هستند و در بعضی مواقع هم توسط گوگل بلاک می شوند و به لیست سیاه می پیوندند ، این افراد صرفا در مدت های کوتاه پول هایی را از افراد می گیرند و با قرارداد های کوتاه مدت به افراد و کسب و کار ها ضربه می زنند زیرا رتبه کلید واژه ها کاملا موقتی هستند و معمولا هم کلمات اصلی وب سایت ها هم دارای رتبه نمی شوند همچنین کار سئو در سطح اولیه متوقف میشود که این نوع کار ها هم توسط افراد متخصص و کاردان ارائه نمی شود، مطمئنا

 

سئو و بهینه سازی

چگونه سئو وب سایت انجام می شود؟

سئو وب سایت (سئو و بهینه سازی) معمولا با یک مشاوره توسط متخصص سئو شروع میشود و پس از اینکه وب سایت شما از همه جوانب از جمله سدئو اولیه وب سایت و وب مستر و همچنین ربوت بررسی شد و میزان خطاها بررسی شد وارد پروسه بعدی خواهد شد و البته که این پروسه برای افراد یاست که سایتی به صورت اولیه راه اندازی کرده اند و اگر هم که سایت نداشته باشید که از اول برای شما بر پایه سئو طراحی وب سایت انجام میشود و بعد با بررسی خواسته های شما از سئو ، قرارداد سئو وب سایت تنظیم میشود و وارد پیاده سازی آن و پیگیری مرحله به مرحله سئو وب سایت خواهید شد، سئو وب سایت کاری است که باید در آن صبوری و پیگیر باشید کاری که به طور شبانه روزی توسط متخصص سئو رصد می شود و تکنیک های سئو و بهینه سازی را برای آن به کار می گیرند تا سئو وب سایت پیشرفت کند.

بررسی سئو سایت چگونه انجام می شود؟

پس از اینکه وارد مرحله اجرایی سئو وب سایت شدید توسط ابزار هایی که برای بررسی سئو سایت می باشد می توانید سئو سایت را مانیتور کنید یا از متخصص سئو بخواهید تا برای بررسی سئو سایت به شما گزارش دهد .